Anna Maria Siarkowska mąż
Anna Maria Siarkowska mąż

Anna Maria Siarkowska mąż |Studiowała politologię w Podlaskiej Akademii w Siedlcach. Następnie ukończyła studia w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej, gdzie w 2010 roku uzyskała tytuł magistra, a w 2015 roku stopień doktora.

Zawodowo jest odpowiedzialny za przygotowanie się na przyszłość i zapewnienie zarządzania kryzysowego w rządzie.

Pracowała w Modziey Wszechpolskiej, gdzie kierowała strukturami organizacji w Siedlcach. Była kapitan Polskiej Ligi Rodeo, bezskutecznie nominowana na prezydenta Sejmu w 2005 i 2007 roku. W 2006 roku została powołana na stanowisko wiceprezesa Rady Programowej TVP Polonia. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl – Ruch Na Rzecz Obrony Terytorialnej oraz współwłaścicielem kwartalnika „Myl.pl”.

Kiedy kandydowała na Prezydenta RP w wyborach powszechnych w 2015 roku, została wybrana do Sejmu w okręgu Siedleckim z I miejsca w głosowaniu komitetu wyborczego Kukiz’15, którego organizatorem był Pawe Kukiza (z poparzeniami Ruchu Narodowego).

Dysponując 12 073 głosami została wybrana na stanowisko posanki VIII kadencji. W Sejmie jest członkiem Komisji Administracji i Kadr oraz Komisji Bezpieczeństwa Narodowego.

W czerwcu 2016 współpracowała przy tworzeniu Klubu Republikaskiego w Sejmie, a w czerwcu 2016 została mianowana wiceprzewodniczącą Stowarzyszenia „Republikanie”. W sierpniu 2017 roku została zwolniona z poselskiego balu Kukiz’15 i została szefową nowopowstałego poselskiego koa „Republikanów”.

W marcu 2017 r. ogłoszono, że wejdzie do nowo powstałej Partii Republikańskiej (która oficjalnie wystartuje w 2018 r.; zasiądzie w jej komitecie wykonawczym), jednocześnie wchodząc do nowo utworzonego ugrupowania parlamentarnego Prawa I Sprawloci.

Marcin Wolak został powołany na stanowisko prezydenta Partii Republikańskiej w styczniu 2019 roku, a partia została rozwiązana w kwietniu następnego roku.

„Uważam, że potępione przez Koció radosne witowanie wydarze to zły pomysł” – powiedziała podczas sejmowej debaty na temat 500-letniego projektu reformacji w październiku 2017 roku. Sąd Najwyższy, co skutkowało zawieszeniem wykonania prawa.

W wyborach parlamentarnych 2019 startowała poselska reelekcj z listy PiS i wygrała z 7313 głosami.

Anna Maria Siarkowska mąż
Anna Maria Siarkowska mąż